282_img_6424.jpg

Pomozte nám s potravinovou sbírkou v Havlíčkově Brodě

pátek, 10. května 2019

Dobrovolnická centra FOKUSU Vysočina každoročně pomáhají organizovat potravinové sbírky. Nejinak tomu bude i v sobotu 18.5., kdy se v mnoha obchodech po celé České republice budou vybírat potraviny pro potřebné. Pomozte nám tento den solidarity s lidmi v nouzi v havlíčkobrodském hypermarketu Albert zorganizovat!

[ Celý článek ]


281_img_5772.jpg

Znovu jsme slavnostně ocenili dobrovolnickou práci

čtvrtek, 25. dubna 2019

Dobrovolnické centrum v regionu Havlíčkův Brod a Chotěboř ocenilo své dobrovolníky. Stejně jako v předchozích týdnech, kdy jsme cenu Křesadlo předávali v Hlinsku a Pelhřimově.

[ Celý článek ]


280_2.jpg

FOKUS Vysočina se podílel na festivalu Na hlavu

pátek, 5. dubna 2019

Na konci března se v havlíčkobrodském klubu OKO uskutečnila regionální obměna známého festivalu Na hlavu, který se v zimě koná v Praze. Pořadatel, kterým je iniciativa NA ROVINU projektu Destigmatizace a Fokus Vysočina, se rozhodli akci postupně představit i v dalších regionech České republiky. Právě Havlíčkův Brod se stal prvním místem, kde ho mohli lidé navštívit a FOKUS Vysočina se na ní partnersky podílel. V rámci celé akce byl připraven také Den otevřených dveří Centra duševního zdraví.

 

[ Celý článek ]


279_fokus_zaklad.jpg

Hledáme sociálního pracovníka do terénního týmu Pelhřimov

čtvrtek, 4. dubna 2019

FOKUS Vysočina, z.ú. poskytuje sociálně zdravotní služby lidem s duševním onemocněním v jejich přirozeném prostředí. Naše služby vytváříme dle současných trendů a aktivně se podílíme na změně systému péče o duševní zdraví v ČR. Staňte se součástí našeho rozvíjejícího se týmu v Pelhřimově.

[ Celý článek ]


278_dc_barva.jpg

Hledáme koordinátora/ku dobrovolníků pro region Humpolec a Světlá nad Sázavou

pátek, 8. března 2019

Chcete pomáhat druhým? Mít dobrý pocit ze své práce a vědět, že má smysl? Přidejte se do našeho týmu a pomáhejte druhým pomáhat. Hledáme totiž koordinátora nebo koordinátorku dobrovolníků..

[ Celý článek ]


277_logo_cdzhb_mail_vetsi.jpg

Příběh naší peer konzultantky: dávám lidem to, co jsem sama kdysi přijala

pondělí, 18. února 2019

V Centru duševního zdraví v Havlíčkově Brodě, které FOKUS Vysočina provozuje společně s havlíčkobrodskou psychiatrickou nemocnicí, pracuje také peer konzultantka Hanka. V jejím životním příběhu se možná může najít spousta z nás.

[ Celý článek ]


276_kresadlo_foto1.jpg

Křesadlo v Pelhřimově získá Marta Machová

pondělí, 21. ledna 2019

16. ledna zasedla komise, která hlasovala o udělení ceny Křesadlo. Vítězem se stala dlouholetá dobrovolnice Marta Machová, kterou nominoval Domov pro seniory v Pelhřimově. „Paní Machová chodí do našeho domova od jeho vzniku v roce 2009. S klienty tráví volný čas, povídá si s nimi, předčítá oblíbené časopisy nebo knihy, doprovází při procházkách klienty na vozíku, navíc hraje na klávesy při mši. Paní Machová je mezi klienty díky svému trpělivému jednání a umění naslouchat velmi oblíbená,“ říká Lucie Vítů, sociální pracovnice v Domově pro seniory.

[ Celý článek ]


275_kresadlo_foto1.jpg

Cena Křesadlo se v Pelhřimově bude předávat už v lednu

čtvrtek, 10. ledna 2019

Cenu Křesadlo udělují dobrovolnická centra v České republice dobrovolníkům za jejich dlouhodobou práci ve prospěch druhých. Jde o symbolické poděkování lidem, kteří zdarma svůj volný čas věnují obecně prospěšným činnostem. V Pelhřimově se bude vítěz vybírat již zanedlouho.

[ Celý článek ]


274_fokus_vysocina_pf_2019-el.jpg

PF 2019

čtvrtek, 27. prosince 2018

Přátelé. Co nejlepší vstup do roku 2019, v něm vše dobré a mnoho duševní pohody přeje celý FOKUS Vysočina.

[ Celý článek ]


273_fokus_zaklad.jpg

Vyjádření: lidé s duševním onemocněním mají stejná práva i odpovědnost.

čtvrtek, 20. prosince 2018

V nedávných týdnech a měsících jsme mohli velmi často a podrobně v mediích sledovat případ onemocnění syna premiéra Andreje Babiše a jeho propojení s diskutovanou kauzou Čapí hnízdo.  A jak se na celé dění díváme my?

[ Celý článek ]

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

 

facebook
 

 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2019 FOKUS Vysočina Administrace

Web: Crespo | Design: TNK