253_vyrocka_titulka.jpg

Už jste četli naši Výroční zprávu za rok 2017?

čtvrtek, 12. července 2018

Zatím se k vám nedostala? Nevadí. Přečíst si ji můžete i díky našemu webu. Tentokráte jsme se naši práci pokusili přiblížit trochu netradičně. Jak? Představte si biatlonový závod....

[ Celý článek ]


252_fokus_zaklad.jpg

Přidejte se do našeho týmu v Pelhřimově!

čtvrtek, 3. května 2018

Hledáte práci, která má smysl? Přidejte se k nám! FOKUS Vysočina, z.ú., středisko Pelhřimov, Tým podpory v zaměstnávání přijme nového kolegu nebo kolegyni na pozici sociální pracovník pro oblast zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním

[ Celý článek ]


251_varovani.jpg

Předsudky škodí. Nedejte na ně….

pondělí, 23. dubna 2018

Co s námi dělají předsudky? A víte, že i úplná maličkost může třeba někomu pomoci z krize? FOKUS Vysočina, z.ú. na jaře připravil malý destigmatizační videoseriál, ve kterém se snaží ukázat, že předsudky naší společnosti škodí.

[ Celý článek ]


250_kresadlo_dobrovolnik_fokus_vysocina_2018_04_13_dsc_8495_copy.jpg

Křesadlo za rok 2017 získala studentka z Chotěboře

středa, 18. dubna 2018

V pátek 13. dubna odpoledne byla v obřadní síni Nové radnice v Havlíčkově Brodě slavnostně předána cena pro obyčejné lidi, kteří dělají (na Havlíčkobrodsku) neobyčejné věci. Křesadlo za rok 2017 určitě našlo správného majitele (respektive majitelku), ale velký potlesk si zaslouží nejen všichni ostatní nominovaní, ale prostě každý, kdo má chuť pomáhat dobré věci.

[ Celý článek ]


249_fokus_zaklad.jpg

Hledáme nového kolegu či kolegyni na našeho týmu v Pelhřimově!

úterý, 3. dubna 2018

Hledáme nového kolegu či kolegyni. Přidej se do našeho týmu! FOKUS Vysočina, z.ú., středisko Pelhřimov, hledá sociálního pracovníka do multiprofesního  terénního týmu.

[ Celý článek ]


248_cista_duse_gastro_inverz.jpg

Získala jsem tu klid

úterý, 27. března 2018

Renata se do Havlíčkova Brodu přistěhovala ze západních Čech už před více než deseti lety. "Osud tomu chtěl, že jsme tu už zůstali," říká dnes matka dvou dospělých dcer. Během oněch deseti let začala využívat služby FOKUSu Vysočina a dnes pracuje v jednom z  gastroprovozů našich chráněných dílen.

[ Celý článek ]


247_bludiste_barva.jpg

Potěšilo nás poděkování službě Osobní asistence

úterý, 6. března 2018

Vzkaz, který nám udělal velkou radost, v nedávných dnech dorazil do našeho chotěbořského střediska. Právě tady v komplexu Bludiště provozujeme také službu Osobní asistence. Jak je ze vzkazu - který nám doručila rodina jedné z klientek – vidět, tato služba má velký smysl. Posuďte sami…

[ Celý článek ]


246_img_2921.jpg

V Pelhřimově byla předána cena Křesadlo

středa, 7. února 2018

Už 27. ledna proběhlo v Kulturním domě Máj předání ceny Křesadlo 2017 – „ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Ocenění pro dobrovolníky, kteří věnují svůj volný čas jiným lidem, se předávalo již tradičně v rámci slavnostního večera předání Cen města Pelhřimova.

[ Celý článek ]


245_dscf1418.jpg

Našla jsem tu svoji rodinu

úterý, 23. ledna 2018

Helena tak trochu už patří k inventáři Krámku Čistá duše, který dosud známe jako Občerstvení Pod Lipami. Je tu totiž prakticky od jeho otevření v roce 2012.  A obchůdek ležící v areálu havlíčkobrodské psychiatrické nemocnice ji přirostl k srdci. Jak je vidět, práce v našich chráněných dílnách má smysl.

[ Celý článek ]


244_6.jpg

Den pro dárce - díl třetí.

pondělí, 4. prosince 2017

Nové prostory Sociálně terapeutické dílny v Chotěboři prošly další „zatěžkávací“ zkouškou. Na konci listopadu zde totiž FOKUS Vysočina uspořádal, nyní už tradiční, Den pro dárce. Ten by měl být alespoň malým poděkováním všem partnerům, kteří FOKUS Vysočina v jeho činnosti podporují. A akce se (snad) povedla. 

[ Celý článek ]

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

 

facebook
 

 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2018 FOKUS Vysočina Administrace

Web: Crespo | Design: TNK