290_pe..jpg

Týdny pro duševní zdraví FOKUSu Vysočina: koncerty, besedy i workshopy

pondělí, 26. srpna 2019

Největší multižánrovou osvětovou kampaní o duševním zdraví v České republice jsou bezesporu Týdny pro duševní zdraví. FOKUS Vysočina se do nich zapojuje již více jak 20 let a nejinak tomu bude i letos! A co jsme si pro veřejnost připravili?

[ Celý článek ]


289_vyrocka_jpg.jpg

Psychiatrička: FOKUS prochází změnou k lepšímu

úterý, 20. srpna 2019

Prakticky od doby, kdy začal FOKUS Vysočina působit i v Chotěboři, jsme navázali spolupráci s ambulantní psychiatričkou MUDr. Blankou Šťastnou. A toto spojení jde nám, ale především našim klientům k duhu. Spokojenost je totiž evidentně všestranná. Jak Blanka Šťastná říká, rozšíření služeb FOKUSu představuje významnou pomoc i v její práci. A co ještě Blanka Šťastná prozradila v malém rozhovoru, který vyšel v naší poslední Výroční zprávě?

[ Celý článek ]


288_10.jpg

FOKUS má v Pelhřimově špičkové zázemí. Radnice zrekonstruovala Vlasákovu vilu

pátek, 2. srpna 2019

Půlroční rekonstrukce jedné z „Vlasákových vil“ na Humpolecké ulici v Pelhřimově je u konce. Objekt, ve kterém už řadu let sídlí FOKUS Vysočina a který je v majetku města, prošel obrovskou proměnou. Zaměstnanci, klienti či dobrovolníci FOKUSu tak nyní získali špičkové zázemí ke své práci.

[ Celý článek ]


287_management.jpg

Skočila jsem do rozjetého vlaku. A začalo mě to bavit!

úterý, 23. července 2019

V rozhovoru pro poslední Výroční zprávu FOKUSu Vysočina, z.ú. hovoří ředitelka organizace Anna Šimonová o tom, jak se v posledních dvaceti letech vyvíjela v České republice péče o duševně nemocné, o stigmatizaci nebo o tom, jaké byly její začátky v oboru.

 

[ Celý článek ]


286_hoschl.jpg

Cyril Höschl: „Přeji si, aby se psychiatrie stala rovnocenným oborem medicíny.”

úterý, 9. července 2019

Jak jsme vám nedávno slíbili, přinášíme první část naší Výroční zprávy za rok 2018. A jak jinak začít, než slovem předního českého psychiatra v minirozhovoru pro FOKUS?

[ Celý článek ]


285_beneficni_ples_foto.jpg

Předání šeku z Benefičního plesu 2019. PROVAS HLINSKO nám věnoval 25 tisíc korun!

pondělí, 24. června 2019

Letos již po šesté byl FOKUS Vysočina, z. ú. obdarován částí výtěžku z tradičního Benefičního plesu v Hlinsku, který pořádá spolek PROVAS HLINSKO z.s.

[ Celý článek ]


284_uvod.jpg

Už jste četli naši výroční zprávu za rok 2018?

čtvrtek, 20. června 2019

V sekci ke stažení najedete výroční zprávu FOKUSu Vysočina, z.ú. za rok 2018. Tentokráte jsme ji pojali v retro stylu. Proč? To se dozvíte v úvodním slovu. Výroční zpráva je plná informací o naší činnosti v roce 2018, ale najdete v ní také příběhy našich klientů i vzpomínky na doby minulé. 

[ Celý článek ]


283_fokus_zaklad.jpg

Přidejte se k nám: hledáme nové kolegy do Pelhřimova i Havlíčkova Brodu

pátek, 7. června 2019

Sociální pracovník Týmu podpory v zaměstnávání v Pelhřimově a Sociální pracovník v chráněném bydlení v Havlíčkově Brodě. To jsou dvě pozice, na které hledáme nové kolegy. Přidejte se k nám, získejte zajímavou práci a staňte se součástí týmu ve stabilní organizaci.

[ Celý článek ]


282_img_6424.jpg

Pomozte nám s potravinovou sbírkou v Havlíčkově Brodě

pátek, 10. května 2019

Dobrovolnická centra FOKUSU Vysočina každoročně pomáhají organizovat potravinové sbírky. Nejinak tomu bude i v sobotu 18.5., kdy se v mnoha obchodech po celé České republice budou vybírat potraviny pro potřebné. Pomozte nám tento den solidarity s lidmi v nouzi v havlíčkobrodském hypermarketu Albert zorganizovat!

[ Celý článek ]


281_img_5772.jpg

Znovu jsme slavnostně ocenili dobrovolnickou práci

čtvrtek, 25. dubna 2019

Dobrovolnické centrum v regionu Havlíčkův Brod a Chotěboř ocenilo své dobrovolníky. Stejně jako v předchozích týdnech, kdy jsme cenu Křesadlo předávali v Hlinsku a Pelhřimově.

[ Celý článek ]

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

 

facebook
 

 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2019 FOKUS Vysočina Administrace

Web: Crespo | Design: TNK